המשפחה חוזרת לשגרה

המשפחה חוזרת לשגרה

גלול מטה
 
המלצות לקראת פתיחת שנת הלימודים: חופשת הקיץ היא זמן מאתגר למדי למשפחה עם ילדים שלומדים בגנים ובמערכת החינוך והשבועיים האחרונים של אוגוסט הם לב ליבו של האתגר...הקייטנות, מועדוניות, צהרונים יוצאים גם כן לחופשה ומי שנותר להעסיק את הטף הם – ההורים!
  למרות שעדין זו תקופה של חופש מומלץ לנצל חלק מן הזמן להתארגנות וחזרה לשגרה ולא מדובר רק ברכישת הציוד לביה"ס.

משמעת וגבולות
מה שמאד משתנה בחופשה אילו הן שעות השינה, אין צורך להשכים בבוקר, אין צורך להקדים לישון בערב ואחרי חודשיים כמעט של חופש המנגנון הטבעי משתנה והגוף מתרגל לזמנים החדשים.

מומלץ לפחות שבוע לפני לחזור בהדרגה להרגלי שינה של תקופת לימודים וכל יום ללכת לישון מוקדם יותר ולהתעורר מוקדם יותר עם שעון מעורר או השכמה מכוונת של ההורים. למרות הרצון למצות את החופש והאפשרות להתפרק מהמסגרת עד הסוף - ההתמודדות ב-1 בספטמבר ובימים שאחרי תהיה מאד קשה אז כדאי להתפשר וכן להתרגל לפני.

נושא נוסף הוא החזרה למסגרת ולחובות הלימודיים.
בחופשה אין חובות לימודיים. אין שיעורי בית, אין מבחנים וכל היום יכול להיות פתוח וספונטאני ללא מטלות לימודיות. כחלק מהחזרה לשגרה מומלץ לתת לילדים מסגרת, לקבוע זמן מוגדר במשך היום שעושים בו מטלה שדורשת ריכוז ולמידה. לדוגמא: מילוי חוברות עבודה, פאזלים, מטלת קריאה וסיכום פרק מספר, ציור או כל פעילות אחרת לפי גיל הילדים.

שנת הלימודים החדשה – הזדמנות לשינוי ורענון.

פתיחת שנת הלימודים היא הזדמנות לעשות שינוי בנושאי משמעת שלא "עבדו" קודם לכן.
זה הזמן לחשוב יחד ההורים על השנה החולפת - להסיק מסקנות ולבחון מה עבד בצורה טובה ללא חיכוכים וקשיים ואילו נושאים צריך לחזק או לשנות לגמרי.
לאחר שהחלטתם ביניכם צריך להביא את התוכנית החדשה בשיחה עם הילדים. לומר להם שלכבוד השנה החדשה חשבתם החלטתם שהתנהלות בתחום איקס ראויה שינוי ומעכשיו תעבדו יחד ובשיתוף פעולה לשינוי. 

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078