טיפול זוגי לשנה החדשה

טיפול זוגי לשנה החדשה

גלול מטה
שנה חדשה היא הזדמנות לחשוב מה היה איתנו עד עתה. ממה אנחנו שמחים ומרוצים, מה קידם אותנו, מי היה חבר טוב, עם מי הייתה לנו תקשורת טובה וגם כל הדברים שהסתדרו קצת פחות ואיננו שבעי רצון מהם.

חיים זוגיים ומשפחה הם מרכז החיים שלנו ובני הזוג והילדים הם מהאנשים הקרובים לנו ביותר. מה אפשר לעשות כדי "להרים את הרף" בקשר שלנו? מה ניתן לעשות כדי לשפר את התקשורת עם הילדים? מה אוכל לעשות כדי להרגיש טוב יותר עם עצמי בכל תפקידי הרבים: בן /בת זוג, הורה, חבר ?

איך משפרים את הקשר הזוגי?
כדי לשפר את הקשר ולעשות אותו טוב יותר עם שביעות רצון רבה יותר משהיה בשנה החולפת צריך קודם לסכם בינינו לבין עצמינו ו/או יחד עם בני הזוג שלנו- מה היה עד עתה, מה היה טוב ואילו דברים ראויים שינוי. הנושאים העיקריים צריכים להיות:

1. איך התקשורת שלנו האחד עם השני? האם אנחנו מספרים לבני הזוג שלנו איך אנחנו מרגישים? מה אנחנו חושבים? מה אנחנו רוצים? האם הם שותפים לחוויות שלנו, לקשיים ולמה שקורה לנו?

2. חיי המין והאינטימיות שלנו - האם אנחנו מרוצים? האם אנחנו מסופקים? האם אנו יודעים לפרגן לבן/בת הזוג? האם אנחנו יכולים לדבר בפתיחות על נושאים שמטרידים אותנו בתחום המיניות? האם אנחנו יכולים לבקש עבור עצמינו ?             

3. הורות- האם אנחנו מתפקדים יחד כיחידה הורית? האם אנחנו משתפים פעולה בחינוך הילדים בהצבת גבולות בטיפול בהם? האם התקשורת שלנו עם הילדים מספיק טובה? האם אנחנו מתראים איתם בתדירות שהיינו רוצים?

כל השאלות הללו יש לתת עליהן תשובות.
יש לבדוק עם עצמינו מה אנו עושים היום ומה היינו רוצים שיקרה. מה אינו מספק אותנו והיינו רוצים שם התקדמות, מה מטריד אותנו והיינו רוצים לפתוח לקראת שינוי ועוד ועוד...   

הצעד הראשון לשינוי מתחיל בהעלאה למודע -מה אינו משביע את רצוננו ושיתוף.

טיפול זוגי לקראת שינוי
מי שהצליח לשתף ולהעלות למודעות את הקשיים ורוצה ללכת לקראת שינוי יכול ללכת בכמה דרכים: ישנם זוגות שיכולים לדבר על הקשיים ללא ביקורת כלפי בן הזוג (מה שלעיתים קורה כאשר התקשורת אינה תקינה בן בני הזוג) מי שיכול ירוויח בגדול. זוגות רבים מתקשים לייצר תקשורת שמקדמת אותם והשיחות הופכות להיות העברת "תלונות וטענות" מה כל אחד עושה לא בסדר.

טיפול זוגי הוא דרך טובה להימנע מסוג התקשורת הלא מקדמת אליהם נקלעים זוגות ולדבר באמת על הקשיים מבלי להאשים את בן/בת הזוג שהביאו את המצב הזה לתוך הזוגיות.
בטיפול זוגי אפשר להתחיל מחדש בבניה של דפוסי תקשורת, בניית תשתית חדשה ויציבה יותר של שיח, שיתוף בהם מצליחים ללא תלונות (שהרי אינן עוזרות...) להביא נושאי שיחה מהעולם של בני הזוג. מתן פידבקים, פרגון, שיתוף במחשבות וברגשות הם בסיס שניתן במהלך הטיפול הזוגי שמטרתו לבסס קשר ולחזק אותו. "להעלות את הרף" משמעו לקחת חלק מהנושאים שאינכם מרוצים מהם עד הסוף ולעשות מקצה שיפורים. אפשר עם אותו בן זוג, עם אותה האישה, החבר או החברה לחיות טוב יותר. יש מי שיכול לעשות זאת לבד ויש מי שמומלץ להגיע לטיפול זוגי.

לכבוד השנה החדשה בואו להתחדש ולהיטיב עם חייכם.

בואו לטיפול זוגי.
שנה טובה וברוכה!

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078