חילופי זוגות מרענן או הורס?

חילופי זוגות מרענן או הורס?

גלול מטה
אחת הסיבות בגללן מגיעים זוגות לטיפול זוגי היא שחיקה, חוסר עניין בסקס שמביע אחד מבני הזוג או משניהם ותחושה כללית של: "מיצינו- יחסינו לאן?" ישנן דרכים רבות לרענן את הקשר הזוגי , לרענן את חיי המין ולהרגיש טוב יותר במערכת היחסים.                                    

ישנם בני זוג שבוחרים יחד ללכת למפגשים בהם בני הזוג "רשאים" ואף אמורים לקיים מגע מיני עם אנשים אחרים כאשר המטרה היא ריגוש מיני, הכנסת עניין, גיוון לחיי המין באמצעות יחסים עם אחרים.

האם מגע מיני עם משהו אחר מרענן ומגוון את יחסי המין עם בני הזוג שלנו?
האם אחרי שמצאנו עניין ונהנינו מיחסי מין עם אחר/ת נחזור למצוא עניין רב יותר בבן/בת הזוג שלנו?האם נכון לחפש את העניין המיני עם משהו אחר?

בחירה בגיוון חיי המין עם פרטנרים אחרים הינה בעייתית ורבת השלכות. כאשר בני זוג מרגישים שחיקה במיניות ופחות עניין האחד בשני, מאד חשוב לתת על זה את הדעת ולמצוא מענה שישפר את ההרגשה. ירידה בחשק המיני, בתשוקה, בתדירות יחסי המין אופיינית בכל הגילאים וקשורה גם לגיל וגם לנסיבות חיים והמקום בו נמצא הזוג במעגל החיים.  

כמה מקומות במעגל החיים שעשויים להיות משבריים למיניות:     

הריון ולידה - נשים וגברים מרגישים רגשות שונים לגבי יחסי מין בהריון, לפעמים אין חשק, אין אפשרות ומגבלות כאלה ואחרות ובתקופה של אחרי הלידה - התאוששות פיסית מהלידה עצמה, עייפות וחוסר חשק מיני שיכול להיות על רקע הורמונאלי ו/או רגשי.  

משבר גיל ה-40 – זוגות שנשאו בשנות ה-20 וכבר יש להם ילדים גדולים , פחות עסוקים בילדים מבעבר ויש יותר פנאי לזוגיות. זוגות ששנים היו סביב הילדים יכולים למצוא עצמם ללא עניין משותף וקשיי תקשורת ומעצם כך גם ירידה בחשק המיני.  

גיל המעבר –סביב גיל ה-50 אצל נשים וגם אצל גברים ישנה ירידה בחשק המיני כתוצאה משינויים הורמונאליים שעובר הגוף. אצל נשים השינוי יותר מובהק אבל גם גברים יכולים לחוות קשיים שלא היו בגיל הצעיר יותר.

סביב כל תקופה משברית בחיי המין חשוב מאד לטפל!

אפשר ללכת לטיפול זוגי / טיפול מיני לפתוח את הנושא אצל אנשי מקצוע ולתת על זה את הדעת.

בחירה בחיפוש יחסי מין, ריגוש מיני, הרפתקאות מיניות בחוץ- גם אם מדובר בחיפוש הדדי ובהסכמה- מזיקה לחיי המין ולחיי הזוגיות. אי אפשר למצוא מענה לקשיים מיניים שלנו- אחד עם השני אצל משהו או משהי אחרים.  גם אם נהנים מאותו מגע מיני מדובר בריגוש חולף שלא יעזור לעוררות המינית האחד אצל השני. חילופי זוגות הינם פופולאריים ומאפשרים כביכול גיוון ובניגוד לסתם "בגידה" הם מתואמים עם בני הזוג אבל מלבד הסוד - האפקט שלהם דומה.

אם אתם זקוקים לרענון , חיי המין שלכם אינם מהנים מספיק, התקשורת המינית ירודה- התשובה היא לחפש אצל עצמינו. טיפול זוגי ו/או טיפול מיני הם המענה. גם אם כבר התנסיתם או אתם שוקלים התנסות של חילופי זוגות- קודם- טיפול זוגי.
 

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078