טיפול זוגי וטיפולי פוריות

טיפול זוגי וטיפולי פוריות

גלול מטה
טיפול זוגי בזמן טיפולי פוריות - ליווי ותמיכה הינם חשובים לשני בני הזוג. תקופה של טיפולי פריון מתחילה לרוב אחרי חודשים ארוכים של ניסיונות, אכזבה, תסכול מידי חודש כאשר ההיריון אינו מגיע.

גם תקופה זו שקודמת לטיפולים הינה עמוסה רגשית וכבר נבנים בה אלמנטים רגשיים שיכולים להקשות על המערכת הזוגית. רגשות רבים מציפים בני זוג שמחכים ורוצים הריון: פחד שזה לא יקרה, פחד מזמן ההמתנה הממושך, חשש מטיפולי פוריות ועוד ועוד...  

הרגשות הללו יכולים לגרום לבני הזוג להתאחד עם הקושי והכאב ולהיות למשענת האחד לשני וגם להפך - כל אחד מסתגר עם הרגשות שלו ולא משתף את בן/בת הזוג. התנהגות זו יכולה להרחיק ולייצר בהמשך תקשורת לקויה שאיננה מועילה לבני הזוג וודאי שאיננה מקרבת את ההיריון.

הכנה לטיפולי פריון

לטיפולי הפוריות כדאי להגיע עם אופטימיות וסבלנות. גם אם עברתם תקופה קשה ומתסכלת בניסיונות להרות חשוב לקחת אוויר ולראות את הטיפולים כהזדמנות להיריון מהר וקל.  הדרך בה מסתכלים על הטיפולים חשובה גם כן ולא פחות מהטיפול עצמו.                       

ההכנה היא במחשבה, מחשבה שאומרת שאנו יוצאים לדרך חדשה שתביא להיריון המיוחל ומזל שיש היום אפשרות מבחינה רפואית מדעית לעזור לטבע.

טיפול זוגי וטיפולי פוריות
לזוגות שמרגישים שנושא הפריון "משתלט" להם על החיים או שאחד מבני הזוג מרגיש כך- חשוב מאד לפנות לטיפול זוגי לקבלת עזרה.

אחת מהבעיות של תקופת הניסיונות להרות היא המתח. המתח הוא אויב ההיריון וגם אויב הזוגיות. בני זוג שאינם מצליחים לנהל את הרגשות שלהם באופן סביר אחד כלפי השני או כלפי אנשים אחרים בסביבתם - יש לקבל עזרה.                                                 

בטיפול זוגי יש מקום להבעת כל הרגשות של שני בני הזוג. גם אם רגשות קשים אינם מופנים כלפי בני הזוג חשוב להוציאם ולתת להם מקום. טיפולי פוריות זהו נושא שיש לו נטייה להיות מרכזי בחיים גם ברמת חשיבותו וגם ברמת הפרקטיקה. מעקבי ביוץ, בדיקות דם ולעיתים גם זריקות של הורמונים הופכים לשגרת יום. עם זאת ולמרות זאת יש מקום לכל הדברים שהיו קודם לכן משמעותיים. כדי לעשות ניקוז יעיל והפניית תשומת לב גם לטיפולי הפריון וגם לחיינו האחרים ללא התוספת הרגשית השלילית- מומלץ ללוות תקופה זו בטיפול זוגי.

אל תוותרו על עצמכם בדרך ליצירת צאצא משלכם.
 

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078