טיפול זוגי (גם) לנשים בלבד

טיפול זוגי (גם) לנשים בלבד

גלול מטה

טיפול זוגי כשמו כן הוא - טיפול בשניים. שני בני הזוג מגיעים יחד למפגש הטיפולי ומשתפים את המטפלת הזוגית בקשיים ובבעיות שלהם. היתרון של הטיפול הזוגי על פני טיפול פרטני של כל אחד מבני הזוג בנפרד הוא שמספרים ומשתפים את המטפלת הזוגית בבעיות ובמחשבות על בן/בת הזוג בזמן שהשני נוכח ומקשיב. למרות שנראה שזוהי מציאות שקורית ממילא בחיים הזוגיים אז - לאו דווקא.


כאשר כועסים נוטים לוותר על התקשורת הגלויה ולנהל שיחות פנימיות או לשתף אחרים ולא האחד את השני. בחדר הטיפולים נשמע רבות המשפט:"אף פעם לא אמרת לי את זה..."
למרות החשיבות של הטיפול הזוגי – אין זה תמיד אפשרי להגיע יחד.


הסיבות לכך שונות:
הנשים הן אילו שיוזמות לרוב (כ-80% מהפניות לטיפול זוגי הן מנשים) את ההצעה ללכת לטיפול זוגי.
לנשים קל יותר לתקשר בכלל ובפרט לתקשר את הקושי ולהודות שיש צורך בעזרה. גברים קשה להם יותר ויכולים להקשות את ההגעה לטיפול או לסרב.
נשים נוטות יותר לקחת אחריות על הקשיים בתפקוד הזוגי ופחות קשה להן "להודות" בקושי המשותף וגם מסיבה זו ייזמו יותר הגעה לטיפול. 
נשים פתוחות יותר לאמצעי הטיפולי ומעריכות יותר את העזרה שתוכלנה לקבל באמצעות הטיפול.

המלצה ללכת לטיפול זוגי לבת הזוג בלבד היא כאשר אין שיתוף פעולה מבן הזוג או שאין בן זוג ורוצים לברר זאת בטיפול.


מדוע כדאי לאישה להגיע לטיפול זוגי לבדה?
אישה שהולכת לטיפול עוזרת לעצמה ופועלת לקידום חייה הזוגיים וחייה בכלל. אישה שמשתפת מטפלת זוגית בקשיים ובבעיות שלה תלמד על עצמה, תכיר את דפוסי ההתנהגות שאינם מקדמים אותה ותוכל לעשות אחרת. זה ישפיע לטובה על המערכת הזוגית וגם על האישה כפרט. אישה שהולכת לטיפול זוגי מעבירה לבן זוגה מסר חשוב, המסר שהיא מעבירה הוא שהזוגיות יקרה לה וחשובה והיא מוכנה ורוצה להרגיש טוב יותר עם עצמה ועם החיים הזוגיים. גם אם אין זה נאמר במפורש המסר עובר.

למי מתאים להגיע לבד לטיפול זוגי:
1. לנשים שאין להן בן זוג קבוע או שאין בן זוג בכלל ורוצות לברר את הנושא בטיפול זוגי .
2. לנשים שמעוניינות ללכת לטיפול זוגי ובן זוגן לא מעוניין. כדאי לנסות לשכנע את בן הזוג להגיע אבל אם ישנה התנגדות וחשש ולו הקטנים ביותר מומלץ להפסיק לנסות ולהגיע לבד.
3. לנשים שרוצות לשתף בקשיים הזוגיים ללא נוכחות בן זוגן.
4. לנשים דתיות שנוח להן יותר עם ההפרדה.
5. לנשים שבני זוגם עובדים שעות ארוכות או שאינם מגיעים אלא בסופי שבוע.

יתרונות בטיפול זוגי לאישה:
1. אישה שבוחרת ללכת לטיפול לוקחת אחריות על חייה הזוגיים ויש סיכוי טוב שתצליח לשפר אותם ולהרגיש טוב בהרבה.
2. אישה שבוחרת ללכת לטיפול זוגי גם כאשר בן זוגה אינו מעוניין מעבירה לו מסר – הזוגיות הזו חשובה לי ואעשה מה שניתן לשפר אותה.
3. אישה במגיעה לבדה לעיתים "סוחבת" גם את בן זוגה. גבר שיראה שאשתו רצינית ומעשית יש סיכוי שהתנגדותו תפחת ויסכים להגיע גם כן.
4. אישה שמגיעה לטיפול מקבלת עזרה, עידוד ותמיכה. כאשר יש קשים בזוגיות החיים כולם נראים לא טובים וישנה הזדמנות להרגיש טוב יותר ולהרגיש שיש מישהי שרוצה ויכולה לעזור .


לסיכום:
טיפול זוגי (גם) לנשים בלבד הוא אלטרנטיבה לטיפול זוגי. בכל מקרה ומצב שלא מתאפשר להגיע יחד - בואנה לבד!

 

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078