מדוע אנחנו בוגדים?

מדוע אנחנו בוגדים?

גלול מטה
בגידה של אחד מבני הזוג גורמת לפגיעה קשה בחיים הזוגיים במידה והיא מתגלה. גם כאשר יש חשד בלבד זה הופך את החיים הזוגיים בבית לבלתי נסבלים וגורם לעוגמת נפש גדולה.

הבחירה לחיות בזוג, ההחלטה על חיים משותפים כזוג עם נישואין או ללא נישואין היא מחייבת. המחויבות לבני זוגנו היא שאיננו מנהלים קשר רומנטי אלא בינינו. ישנן מחויבויות נוספות – מערכת יחסים עם כבוד, אהבה, קבלה, נתינה, ערכים ועוד... אבל בראש ישנה ההתחייבות לקשר רומנטי – מיני, אך ורק עם האחד או האחת.

מדוע אנחנו בוגדים?

בגידה קורית לרוב כאשר יש חוסר סיפוק מאחד התחומים בחיים הזוגיים או יותר מאחד. בן/בת הזוג מחפשים את הרגש החסר, תשומת הלב החסרה, התקשורת שחסרה עם מי שאנו חיים איתו בתקווה שתמצא אצל מי שבוגדים איתו. לא תמיד ישנה מודעות לגורם הבגידה ומחשבה אחריה אלא מעשה שייתן ולו לזמן מה הנאה כייף וריגוש חדש.
הבגידה אינה מהלך מתוכנן ורוב הבוגדים אינם מרגישים בנוח עם המעשה.

מהי בדיוק בגידה ואיפה עובר הגבול בין בגידה ובין סקרנות?
העולם הווירטואלי, עולם האינטרנט פתח אפשרויות שונות לגברים ונשים ויש דרכים רבות לקיים קשר אם אחר/אחרת ולא רק בפגישה. אתרי הכרויות, אתרים של נערות ליווי, צ'טים, פייסבוק, פורנוגרפיה הם חלק מהאפשרויות ליצור קשר עם נשים וגברים אחרים גם אם אין נפגשים או אין שום כוונה כזאת.

האם צ'ט עם בחור מהפייסבוק יכול להיחשב בגידה? האם חיפוש, התבוננות באתר של נערות ליווי זו בגידה? מה עם צפייה בפורנוגרפיה, סרטים ארוטיים? איפה עובר הגבול ומי שם את הגבול הזה? 

הגבול הוא יכולת בני הזוג שלנו לקבל ולהכיל את "ההצצה" שלנו באחרים/אחרות. ישנם בני זוג שירגישו קושי גדול אם בני זוגם ישתתפו בצ'טים עם אחרים ויש כאילו שלא יפריע להם כלל. כאשר ההתנהגות ממשיכה למרות הידיעה שבני הזוג נפגעים ממנה הפרוש של זה יכול להתקבל כבגידה. להתבונן בתמונות ארוטיות אינו מקביל לקיום קשר מיני אבל זה סוג של בגידה גם כן. בגידה במערכת האמונות ובחירה לעשות מעשה שביודעין מפריע ופוגע בבן הזוג. ההתנהגות הזו מרחיקה בין בני הזוג ויכולה לגרום להסלמה בקשר הזוגי.

תוצאות הבגידה
הבחירה בבגידה גם אם ישנה הרגשה שאי אפשר אחרת - היא טעות. בגידה היא מהלך שאי אפשר לצפות את התוצאות שלו. מי שבוגד צריך לקחת בחשבון שהבגידה תתגלה וצריך להתמודד עם התוצאות. התוצאות יכולות להיות החל ממתח גדול ומהלכים לשיקום הזוגיות עד לפרידה וגירושין. גם כאשר בוחרים להמשיך לחיות יחד ולא להיפרד, הולכים לטיפול זוגי ועושים כל מה שצריך לשקם את הקשר - העבודה היא קשה. עדיף ללכת לטיפול זוגי ללא רקע של בגידה וכאשר יש חוסר שביעות רצון מאלמנטים שונים בחיים הזוגיים - לפתוח את הנושא, לתקשר את הקושי וללכת לקבל עזרה .

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078