טיפול זוגי לפני שמתגרשים

טיפול זוגי לפני שמתגרשים

גלול מטה
אין פה טעות, יש מקום לטיפול זוגי גם אם רוצים, שוקלים, חושבים להתגרש. לטיפול זוגי מגיעים כאשר ישנם קשיים וחוסר שביעות רצון בדרגות שונות של חומרה כאשר על הרצף בסופו נמצאים גם הגירושין.  זה לא חייב להיאמר במפורש, יש לזה נוכחות גם בלי להגיד.

הטיפול הזוגי מטרתו לשפר את הראוי שיפור והדרך שזה נעשה זה בשיחה, כל אחד מבני הזוג מביא את עצמו, משתף, מבקר, נותן פידבק על מה שהשני אמר ובעזרת גורם שלישי נטרלי, המטפלת הזוגית, מנסים להבין מה כל אחד מבני הזוג רוצה.

מדוע כדאי ללכת לטיפול זוגי אם שוקלים גירושין?
גם כאשר גירושין נראים כאופציה הכי טובה הגירושין הם קשים.
ישנו עומס רגשי וכאב בכל השלבים החל מההבנה שאנחנו "מתגרשים" ועד להערכות של מגורים לבד, מציאת מקום אחר, שינוי במערך הכלכלי, סדר יום, הסדרי ראיה אם ישנם ילדים ועוד ועוד...

יש אנשים שמתקשים עם השינוי בסטאטוס החדש, הכיתוב בתעודת הזהות, הבירוקרטיה סביב הפרידה ומסגרת טיפולית משותפת יכולה לתת מענה. מכיוון ששני בני הזוג מתגרשים ושניים משנים סטאטוס והכול עובר עליכם כזוג (בנפרד) אפשר בפעם האחרונה ליהנות מהשותפות ולהיות בזה ביחד. לא לכל בני הזוג זה יתאים אבל זה כן שווה את הנסיון.

אם ישנה אפשרות להיפרד יפה, להתגרש בכבוד – כדאי לעשות הכול כדי שזה יקרה. כאשר הפרידה פחות קשה ופחות מעמיסה רגשית קל יותר לצאת לדרך החדשה וליהנות ממה שיש ללבד להציע. זוגות שנפרדים בכעסים גדולים ומרמור מתקשים יותר "לחזור" לחיים נורמטיביים ולעיתים סוחבים את הקושי הזה שנים רבות. בני זוג שנפרדים בטוב מצליחים בקלות רבה יותר למצוא בני זוג חדשים וזאת במידה שהם מעוניינים בכך.

גירושין עם ילדים
כאשר מתגרשים עם ילדים נוסף מימד אחד מאד משמעותי, הצורך להיות בקשר כל החיים. כאשר הילדים צעירים מדובר בהסדרי ראיה, תשלום מזונות קשר שהוא רצוף יותר אבל גם כאשר הילדים גדלים, מתחתנים נולדים נכדים תמיד יהיו אירועים שיפגישו את שני בני הזוג ועדיף שהמפגשים יהיו טובים וללא מתח.
זוג שמתגרש עם ילדים צריך לקחת אחריות קודם על בריאות הנפש של הילדים.
 
גירושין הם קשים למבוגרים וכל שכן לילדים. כדי להקל על הילדים צריך להיות מודרכים בכל השלבים שבדרך לגירושין החל ממתי ואיך לספר להם ועד שינויים במקום המגורים והזמינות של כל אחד מההורים. זוג שלוקח אחריות ומטפל ברגשות שעולים ומנקז אותם בטיפול ירוויח קודם חיים נעימים וטובים יותר לעצמו במציאות החדשה וילדים שמקבלים את המציאות החדשה גם כן.  

הורים שנמצאים בטיפול זוגי יעבירו לילדים מסרים חיוביים יותר ויאפשרו להם לעבור את הגירושין עם קשיים קלים או ללא קשיים כלל. טיפול זוגי מאפשר לבני הזוג לארגן את המחשבות, להביא את הרגשות הללו לחדר הטיפולים והרגיש טוב יותר עם כל מסקנה שתהיה.

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078