איך בוחרים מטפלת זוגית?

איך בוחרים מטפלת זוגית?

גלול מטה
החלטה ללכת לטיפול זוגי היא החלטה חשובה ומשמעותית בחיי זוג. לטיפול זוגי מומלץ ללכת כאשר יש חוסר שביעות רצון בתחום מסוים בחיים הזוגיים או יש כמה נושאים עליהם חלוקים.
היוזמה ללכת לטיפול היא של אחד מבני הזוג, לרוב של האישה ובן הזוג השני מחליט האם זה מקובל עליו או שלא.

מה עושים אם ברור שיש קושי בזוגיות שדורש עזרה וטיפול אבל בן הזוג סרבן? במקרה כזה צריך לנסות להגיע לפשרה. פשרה יכולה להיות ניסיון של מפגש אחד, בחירה משותפת של מטפלת זוגית ואם גם זה לא עוזר אז מומלץ להרפות וללכת לבד. מי שילך לבד ירוויח, יקבל עזרה ויתכן שבן הזוג יראה את המוטיבציה והרצינות לטיפול של בן זוגו ויצטרף גם כן. במידה והולכים ביחד או לחוד.

איך בוחרים מטפלת זוגית?
הבחירה הראשונית צריכה להתייחס למקצועיות וההסמכה.
"הטיפול הזוגי" הוא מקצוע ספציפי עם הסמכה שנותנת "האגודה לטיפול במשפחה ובנישואין" מקבלים הסמכה מי שעוברים את כל המסלול הלימודי וההתמחות. אנשי טיפול בתחום הטיפול הזוגי הם בעלי תואר שני במקצועות: עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, יעוץ חינוכי ופסיכותרפיה. בחירה במי שעברו הכשרה מלאה והסמכה של האגודה ישנו סיכוי גבוה יותר שיהיו מקצועיים.
הנתונים הנוספים לבחירה הם נתונים אישיים והתרשמות בשיחה הטלפונית. לפני השיחה כדי לתאם בין בני הזוג את המיקום המתאים והמחיר.

שאלות שכדאי לשאול בשיחה:
מהו סגנון הטיפול? האם המטפלת עובדת על פי שיטה מסוימת?
כמה זמן נמשך המפגש ובאיזו תדירות?

שאלה אופיינית שקשה לתת אליה תשובה היא השאלה לגבי מספר המפגשים או כמה זמן ימשך הטיפול.
כמה מפגשים יהיה הטיפול תלוי בזוג ובתכנים שעולים.
טיפול זוגי נמשך בממוצע כ-7-8 חודשים. מומלץ ששני בני הזוג ישוחחו עם המטפלת הזוגית וישאלו שאלות וגם אם הן אותן השאלות, מהשיחה אפשר לקבל ידע ולקבל הרגשה האם ישנה התאמה או שלא.

למרות כל השאלות וההכנות מבחן האמת יהיה במפגש הראשון.
אם התרשמתם שניכם שהקשיבו לכם, נענו לאמירות שלכם וכיבדו אתכם אז מומלץ שתמשיכו בטיפול. בהמשך תראו אם ישנה הטבה ושינוי בהתנהלות הזוגית ואתם מקבלים עליכם את הטיפול. אם ישנה הרגשה לא טובה ואין לכם ביטחון ביכולת ובגישה של המטפלת הזוגית לעזור לכם אז מומלץ לעזוב ולהמשיך ולחפש. גם אם אינכם אנשי מקצוע ההרגשה אותה אתם חווים במפגש ואחרי המפגש יש לה חשיבות עליונה. הטיפול אמור לשרת אתכם, גם אנשי מקצוע טובים ומנוסים יכולים עבורכם להיות בלתי מתאימים.

המלצה מחברים:
טיפול זוגי הוא בין הטיפולים שזוגות אינם מרבים לחלוק עם חברים...
אם קבלתם המלצה - בדקו אותה וכמו שנאמר כבר, מי שמתאימה לזוג אחד לא בהכרח תתאים לשני.
 

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078