זוגית בעידן ההייטק

זוגית בעידן ההייטק

גלול מטה

עידן ההייטק עשה שינוי משמעותי בחברה העובדת הבוגרת ובכל מה שקשור למי שלוקח חלק בעולם הזה. העבודה בתחום ההייטק הביאה איתה בשנים האחרונות תמורות שונות שהשתנו בהתאם למצב הכלכלי ומה שמאפיין את כל התקופות וקשור בזוגיות זהו הזמן. עבודה בסקטור הפרטי בתחום ההייטק אומרת שעות עבודה ארוכות, הקדשת זמן רב ביום, למעשה כל היום ולעיתים גם בערב לעבודה.

הזמן הרב שמוקדש לעבודה יכול לייצר קשיים אצל:
אוכלוסיית הפנויים פנויות - הרוצים להכיר בני זוג לקשר.
זוגות לא נשואים או זוגות בתחילת דרכם הזוגית ואצל זוגות נשואים עם ילדים.

פנויים פנויות:

אנשים שאינם מחוייבים לבני זוג עדין יכולים להקדיש זמן רב או את כל זמנם ומרצם לעבודה אם הם רוצים בכך. למי שרוצה להכיר בני זוג צריך לקחת בחשבון את המגבלות שיש לו בתחום העבודה ולייצר לעצמו הזדמנויות להיכרויות או בתחום העבודה עם אנשים מהעבודה או בדרכים יצירתיות אחרות.

למי שעומד או עומדת להכיר מי שעובד בתחום מומלץ גם כן לקחת בחשבון את שעות העבודה והימים הארוכים וזאת כדי לא להתאכזב מהמציאות. מקומות עבודה רבים בתחום מציעים מסגרת תומכת ושירותים שעוזרים לעובד להישאר זמן ממושך בעבודה מבלי להזדקק ל"חוץ".

זוגיות בתחילת דרכה

מי שהתחיל קשר זוגי עם איש/אשת הייטק או להפך כדאי לקבל את המציאות של הזמן כפי שהיא. לא מומלץ בתחילת הקשר להתעסק עם הנושא או להעיר לבני הזוג.
כן מומלץ באופן החיובי לנסות לנהל את הזמן שכן נמצאים יחד ביעילות ובמשך היום ליצור קשר בכל הדרכים האפשרויות.

זוגיות עם ילדים

לבני זוג עם ילדים יש את הקושי הגדול ביותר וההתמודדות היומיומית מאתגרת במיוחד.
ההבדל בין להרגיש טוב ולהסתדר ולקבל את המציאות של הזמן הזוגי וההורי הדחוק ובין להיות ממורמרים ולחכות לאבא (ברוב המקרים) ששוב לא הספיק לראות את הילד שכבר הלך לישון זה - ציפייה. גם כאשר אין המצב אידיאלי ומתאים ורצוי היה יותר להגיע מוקדם ולהקדיש זמן לבני הזוג ולמשפחה - מומלץ ביותר לאגן את המצב בתוך מציאות החיים ולא להתאכזב.

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078