זוגיות ונישואין בפרק ב

זוגיות ונישואין בפרק ב

גלול מטה
פרידה מזוגיות ארוכת טווח וגירושין ממי שהיינו נשואים לו זמן זה או אחר הם תהליך רגשי ולא פשוט. הסיבות לסיום הקשר הזוגי יכולות להיות רבות, החל מבחירה לא נכונה של בו/בת זוג, זוגיות שאינה מתרוממת, קשיים בתקשורת ועוד... לאחר תקופת צינון ישנם פרודים, גרושים שרוצים זוגיות רצינית לפרק ב'.


כל מי שנפרד וגם אם בידידות וללא משקעים, עבר חוויה רגשית לא פשוטה בתקופת הנישואין ובתקופה של ההחלטה להיפרד לכן מומלץ שההחלטה על הכרות לפרק ב' תהיה מהמקום הנכון, עם ביטחון והבנה למה שקרה בנישואין הראשונים.

בכל מערכות היחסים הזוגיים אנו "מנהלים" את הבחירה של בן/בת הזוג שלנו ע"פ המצב והמקום שלנו בחיים, המסרים שקבלנו מהורינו ומהחברה בה גדלנו והמסורת המשפחתית.
מי שהתגרש אין זה אומר דווקא שלא עשה בחירה נכונה של בו/בת הזוג שלו כי יתכן שברגע הבחירה הייתה התאמה ושנים אחרי כן כבר לא.

בגלל השינויים שאנשים עוברים עם השנים חשוב לפני שמחליטים על הכרות לפרק ב' לבחון היטב את פרק א' וללמוד את שהיה וקרה. הבחינה צריכה להיעשות ללא ביקורת ושיפוטיות על העבר (וגם אם היה רע ונורא) אלא בהתבוננות מפוכחת ועניינית.

אחת מהדרכים לבחון את שהיה זה בטיפול זוגי. אחרי שמזהים ומבינים את המקומות הלא טובים אליהם נקלעתם בזוגיות כדאי לעשות הערכת מצב ולחשוב איזה בן/בת זוג הם המתאימים לי ביותר, למה אני זקוק/ה מבני הזוג אותם אכיר ואיך אוכל לעשות את הבחירה הכי טובה עבורי מבלי לחזור על אותם הדפוסים הלא טובים שלא אפשרו את הצלחת הזוגיות הראשונה.

לדוגמא: אם זיהיתם שבזוגיות פרק א' אחד המכשולים הגדולים היו בני זוג שאינם מתקשרים את הרגשות שלהם, אל תחשבו שבפעם הזאת תצליחו "לפצח" את בן/בת הזוג ולשנות אותם.

תיצרו קשר עם אנשים שכפי שהם כיום, זה נושא חן בעינכם ולא פחות מזה. אנשים מבוגרים אינם משתנים בשביל או בזכות הרצון של בני זוגם. אי אפשר לעזור למשהו לעשות שינוי שאינו רוצה לעשות בעצמו לכן בחרו בתבונה , למדו את עצמכם ותנסו לייצר לעצמכם זוגיות בפרק ב' שתהיה טובה ומתגמלת.

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078