תקשורת זוגית לקויה

תקשורת זוגית לקויה

גלול מטה

זוג שטוב לו ומתפקד בצורה טובה, הוא זוג שיש לו תקשורת שהיא זורמת וטובה. מסיבות שונות לפעמים לא מצליחים לבנות דרכי התקשרות בריאות או שמתקשרים בדרכים שאינן מקדמות, ואז נוצר מצב של תקשורת לא בריאה עד למצב של נתק מוחלט. הסיבות לדרכי ההתקשרות השונות אצל היחיד בתוך המערכת הזוגית היא המודלים הזוגיים השונים איתם גדלנו (לרוב לומדים מההורים).

כאשר כל אחד מבני הזוג מגיע ממודל אחר של דרכי התקשרות, אם לא מבררים ופותחים את הנושא לשיחה (וזה קשה כאשר אין זה מוכר) יכול כל אחד מבני הזוג לצפות לדבר שלא יגיע וזה יגרור אחריו מירמור, טענות על אי תשומת לב מספקת ועוד תלונות שונות.

כאשר זוג אינו מודע להבדלים או מבין שפה טמונה הבעיה, מתחילים להתרחק, לכעוס וכשאין מוצא נפרדים ומתגרשים. 

תקשורת זוגית לקויה בזוגיות צעירה

בניה של תקשורת היא הכרחית בין בני זוג. זוג בתחילת דרכו שאינו שם את הדגשים הללו עלול לפתח קשיים וחוסר שביעות רצון בשלב ראשוני של הקשר.

בזוגיות צעירה, מובילה התקשורת המינית שחשובה מאד גם כן, ובגלל שהסקס והרומנטיקה תופסים מקום עיקרי לרוב, ישנה פחות תשומת לב לחשיבות הבניה של יכולת שיחה, שיקוף הרגשות והסקת מסקנות.
ככל שיקדים הזוג לבסס את התקשורת כטובה ובונה יעמיקו האהבה והקבלה של מה שכל אחד מבני הזוג מביא לקשר ולא תיווצר ביקורת ושיפוטיות שאופיניים לתקשורת הזוגית הלקויה.

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078