טיפול זוגי בשנה הראשונה לנישואין

טיפול זוגי בשנה הראשונה לנישואין

גלול מטה
השנה הראשונה לנישואין נחשבת לשנה מיוחדת ומאתגרת. מוסד הנישואין גם לבני זוג שחיים יחד עושה שינוי. השינוי הוא במחויבות, בטקסיות, הכניסה לחיי נישואין, לעולם הנישואין הוא חשוב ונותן משמעות אחרת לבני הזוג. ביחד עם המשמעות והמחויבות יכולים להגיע גם רגשות שונים, חלקם מלווים בביטחון וחלקם בעומס. השנה הראשונה מתחילה מההחלטה להינשא.

ישנם זוגות שהנישואין הם מהלך טבעי וברור של המשך החברות וישנם זוגות שבחלק הזה כבר ישנם מחלוקות ומתח כי אין הסכמה מלאה וברורה של השניים ואחד מבני הזוג מושך יותר לכיוון חתונה והשני מהסס או פחות מעוניין ולא משנה מה הסיבה, זה מקשה ומאפיל על הזוגיות.

כאשר כבר בשלב הזה ישנם פערים ברצונות מתחילים לפתח מתחים וחוסר שביעות רצון וגם אם הוחלט כן להינשא בסופו של דבר, נשארים משקעים על בן הזוג.

זהו שלב שמאוחר יותר יכול לצאת הקושי ויכולה להתבטא הטינה וכדאי מאד לעצור את המהלך בעזרת טיפול זוגי . תקופה נוספת שיכולה להצטרף לנושא הקודם או לבוא בפני עצמה היא ההכנות לחתונה.

ההכנות לחתונה דורשות מבני הזוג הקדשת זמן רב, התחשבות בצרכים וברצונות האחד של השני, החל מבחירת אולם ועד מציאת שמלת כלה , ובנוסף גם בהורים של השניים והמשפחה המורחבת. 

הזוגיות בשלב ההכנות לחתונה עומדת בפני אתגר גדול מאד וזהו זמן טוב ללמוד איך להתפשר, לקבל ו/או לעמוד על שלך ועוד... כל אחד מבני הזוג מוביל אחריו משפחה שלמה שרוצה לבוא לידי ביטוי במספר האורחים, אופי האירוע, השמלה המפות וכו.. וקשה עוד יותר כאשר ישנם הורים דומיננטיים.

בתוך כל המערך הלוגיסטי הסבוך צריך גם להמשיך לאהוב, לעשות אהבה, לכבד להקשיב ונראה כאילו "המשרה הנוספת" אינה מאפשרת את כל אלה. חיי הנישואין שהחלו לאחר החתונה מסמנים את הדרך החדשה, הממוסדת של להיות בעל ואישה. בתקופת חיים חדשה זו לומדים להיות יחד, לחיות את החיים הרגילים והשגרתיים וכל מה שמזדמן.

בחיים החדשים האלה פוגשים את בן/בת הזוג שלנו לטוב וגם בפחות טוב. רגשות לא טובים שנמשכים זמן רב יוצרים מתח וריחוק ואילו יוצרים כעסים וטינה. במצב כזה מומלץ מאד לפנות לטיפול זוגי.

השנה הראשונה היא שנה של למידה את החיים המשותפים וזוג שמתחיל עם קושי גם אם הוא נראה קטן ולא משמעותי, מומלץ לדבר על הדברים ולהתחיל בתקשורת פתוחה. ללמוד את דרכי התקשורת הזאת למען ההווה ולמען המשך החיים הזוגיים.
 

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078