טיפול זוגי בגיל +50

טיפול זוגי בגיל +50

גלול מטה

לטיפול זוגי מומלץ להגיע כאשר מרגישים שהזוגיות אינה מתגמלת כפי שרצוי שתהייה וישנם קשיים בתחומים שונים. בגילאי 50+ יכולים בני הזוג להרגיש רגשות שונים. הבית משתנה והצרכים של המשפחה, אחרי שנות נישואין ארוכות ישנה שחיקה טבעית ובני הזוג ביחד ובנפרד זקוקים לשינוי במישורי החיים השונים. אחד השינויים המאפיינים בגילאים אילו הוא התבגרות הילדים.

הילדים הבוגרים זקוקים פחות להוריהם , נמצאים במסגרות שונות: צבא, לימודים, וגם אם גרים בבית יש להם את החיים שלהם ומעורבות ההורים פוחתת. השינוי הזה אומנם לא מגיע פתאום אבל חלק מהזוגות מרגישים לפתע שהבית ריק, נשאר להם אחד את השני וילד, ילדים שהיו עד לא מזמן לוקחים נתח ניכר מהזמן, כבר פחות עושים את זה.

התקופה החדשה של זוגיות עם ילדים בוגרים יכולה אצל חלק מהזוגות להיות שינוי שקשה להתרגל אליו וליצור קשיים ומשברים. האינטנסיביות של גידול הילדים מטשטשת לעיתים את הצורך בבילוי עם בן הזוג בלבד וישנם זוגות שצריכים ללמוד מחדש איך לייצר תקשורת זוגית ללא קשר לילדים.


טיפול זוגי במקרה כזה ישים דגש על הצרכים החדשים והשונים שישנם היום ורענון הזוגיות.
זוג בתחילת הדרך ללא ילדים מתחיל את החיים הזוגיים עם אהבה קודם כל ולמידה האחד את השני, את הצרכים, האהבות, תשוקות ועוד...במשך הזמן נבנית תקשורת והבנה שזה אחרי האהבה הבסיס הטוב של הקשר הזוגי.

בגיל 50+ לזוגות בוגרים אין צורך להתחיל הכל מחדש אלא לרענן את השורות ולהתעדכן לפי השינויים בזמן. עזיבת הילדים את הבית היא שינוי גדול שיכול להיות משברי לבני הזוג וצריך לתת עליו את הדעת.

עזיבת הבית היא חלק מ"מעגל החיים" אבל גם כשזה טבעי ונכון זה יכול במקביל להיות קשה ומשברי. בטיפול הזוגי יינתן מענה לקושי שנוצר, אם זה לאחד מבני הזוג או לשניים.

גם משבר שטבעו לחלוף כדאי לתת עליו את הדעת ולטפל בו כדי שלא יסלים ויהיה אפשר לחזור במהירות למסילת חיים חלקה ולקבל בשמחה את השינויים המשפחתיים.
 

יש לכם שאלה? חייגו 052-3336078